Kategorie
Uncategorized

Sterowanie Rekuperatorem za Pomocą Smartfona

Przez moje łapy przewinęło się naprawdę sporo smartfonów. Testowanie rekuperatorów i ich recenzowanie jest istotną częścią mojego życia, toteż nic dziwnego, że czasem zdarza mi się doradzać w kwestii wyboru urządzenia. Zawsze się tego obawiam, bo każdy ma własne preferencje i potrzeby, dlatego staram się raczej odpowiadać na pytania, niż wygłaszać jednoznaczne osądy (no, chyba, że mówimy o iSprzętach, ale to inna historia;)).

Ostatnio jestem prześladowany przez jedno i to samo pytanie. Wraca do mnie bez końca, wszelkimi znanymi ludzkości sposobami komunikacji. Maile, Twitter, Facebook, Hanogouty, listy polecone i cegły zawinięte w papier. Czas więc rozprawić się z nim raz na zawsze. A więc, moi kochani – HTC One czy Samsung Galaxy S4?

UWAGA! Zanim zaczniesz hejtować – przeczytaj!

Oba smartfony były moimi prywatnymi urządzeniami, daily-driverami. S4 używam od momentu polskiej premiery i ze sprzętu jestem bardzo zadowolony. Niestety, moje ostanie przygody serwisowe sprawiły, ze postanowiłem pokazać Samsungowi jedyny słuszny palec i przerzucić się na urządzenie konkurencji. A naturalnym wyborem był HTC One.

One używałem przez 6 dni. W tym czasie był moim codziennym smartfonem, ale mimo to S4 cały czas był włączony i często do niego zaglądałem. Byłem ciekawy, jakie różnice zauważę między nimi i jak ostatecznie ocenię taką przesiadkę.

Nie robiłem jednak precyzyjnych testów porównawczych, notatek (jak to zwykle, gdy testuję sprzęt), nie robiłem wielu screenów i zdjęć. Ba – ten tekst powstaje, gdy nie mam go już pod ręką. Po prostu stworzenie takiego porównania nie było moim celem, gdy kupowałem One. Zwyczajnie go używałem, tak jak używam S4. Mimo wszystko uważam, że poznałem go dość dobrze – na tyle, bo opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach.

Proszę tylko, żebyście na ten tekst przez taki właśnie pryzmat. To nie są dwie recenzje. To nie jest porównanie. To tylko i wyłącznie moje subiektywne opinie o dwóch różnych urządzeniach, na które patrzyłem z perspektywy moich własnych, prywatnych preferencji. Ok?